pl
Czerwiec 2020
ARTKOMBINAT 20 czerwiec 2020
20.06.2020 | The Cellos | GODZINA 20:00 

bilety na widownię w cenie 60 zł 
bilety do streamingu LIVE w cenie 15 zł 

Spektakl dostępny będzie na kanale https://live.artkombinat.pl/ Zespół The Cellos to połączenie wybuchowe. Dwoje klasycznie wykształconych wiolonczelistów w rockowej odsłonie z hybrydowym perkusistą. Na najbliższym koncercie po raz pierwszy zagramy nasze autorskie utwory: Burning Theatre, Time Clouds, Rejwach i wiele innych. 70 minut muzyki w niepowtarzalnym stylu z wirtuozowskimi solówkami, starannie dopracowane brzmieniowo kompozycje. Na świecie jest niewielu muzyków, którzy z powodzeniem wykorzystują wiolonczele poza sferą muzyki klasycznej. Tym bardziej zachęcamy do posłuchania naszych starań, aby użyć wiolonczel niczym gitar elektrycznych. Dzięki wsparciu elektroniki, przesterów, modulatorów, efektów sprawiamy, że nasze drewniane instrumenty brzmią zupełnie inaczej niż byście się tego spodziewali. Koncert na scenie Art Kombinatu w Monopolis, będzie prezentacją naszej autorskiej twórczości. Nie możemy się doczekać. Bądźcie tam z nami. 

Skład zespołu: Anna Furkałowska – wiolonczela 
Maciej Baran – wiolonczela 
Gniewomir Tomczyk – perkusja 

O wykonawcach: 
Anna Furkałowska – wiolonczelistka, nauczycielka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi w klasie dr. Dominika Połońskiego (2016 r.). Prowadzi klasę wiolonczeli w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako muzyk orkiestrowy m.in. w Filharmonii Łódzkiej, w Filharmonii Gorzowskiej, w Teatrze Wielkim w Łodzi, w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Współpracuje lub współpracowała z wieloma wybitnymi artystami polskiej sceny muzycznej m.in. z Waldemarem Malickim, Marylą Rodowicz, Magdaleną Krzemień, zespołem Blue Cafe, czy z zespołem elektronicznym XxanaxX, któremu w 2018 r. towarzyszyła podczas trasy „Ciepło”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  
Maciej Baran – wiolonczelista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Andrzeja Orkisza oraz prof. Stanisława Firleja. Był zastępcą koncertmistrza w Teatrze Morawskim w czeskim Ołomuńcu, obecnie pełni funkcję koncertmistrza w Filharmonii Dolnośląskiej i drugiego koncertmistrza wiolonczel w Teatrze Wielkim w Łodzi. Współpracował z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą pod batutami takich dyrygentów jak Lorin Maazel, Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Wojciechowski, Massimiliano Caldi. Występował z artystami takimi jak Konstanty Andrzej Kulka, Leszek Możdżer, Michał Urbaniak, Motion Trio, Włodek Pawlik, Krzysztof Jakowicz i wielu innych. Od kilku lat jest członkiem Sekstet Studio, składającego się z wykładowców Akademii Muzycznej w Łodzi. Jako muzyk sesyjny gra i nagrywa różne gatunki muzyki od klasyki po rock alternatywny. 
GNIEWOMIR TOMCZYK – perkusista jazzowy, hybrydowy, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie perkusji jazzowej prowadzonej przez prof. Krzysztofa Przybyłowicza. Finalista konkursu w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa (2019r), Krokus Jazz Festiwal (2019r) czy laureat I Nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Rytmu Drum Battle (2008r). Założyciel oraz lider zespołu: Gniewomir Tomczyk / Project. Wraz z projektem wydał dwie solowe płyty, „Quality Jazz Live”, „Event Horizon” oraz trzy single wraz z teledyskami: „Light Up!”, „Generation of Numbers” oraz „Mechanical Cats”. Współpracuje na stałe m.in. z zespołem elektronicznym XXANAXX, producentką MIN t czy wokalistką Patrycją Zarychtą.
LISTA WYDARZEŃ:

ARCHIWUM WYDARZEŃ:
Październik 2021
Październik 2020
Więcej

NASZE WYDARZENIA

Czerwiec 2023 ARTKOMBINAT 24 czerwiec 2023

Sława Przybylska i Janusz Tylman |NOWA PŁYTA

Czerwiec 2023 ARTKOMBINAT 25 czerwiec 2023

WSTYDŹ SIĘ

Wrzesień 2023 ARTKOMBINAT 3 wrzesień 2023

MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE

KONTAKT DO NAS 

OBSŁUGA WIDZA 
 +48 737 186 020 
 bilety@artkombinat.pl 

 PROSIMY O KONTAKT OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 
 W GODZINACH 9:00-17:00

ARTKOMBINAT Scena Monopolis
ul. Kopcińskiego 62a
90-032 Łódź

KASA 
Czynna w poniedziałki i czwartki 
w godzinach 12:00-18:00

Zakup biletów stacjonarnie jest również możliwy na godzinę
 przed rozpoczęciem wydarzenia i w trakcie jego trwaniaIMPRESARIATY
Magdalena Kamińska
+48 504 499 695
e-mail: booking@artkombinat.pl

EVENTY KORPORACYJNE
Magdalena Walecka
+48 605 590 220
e-mail: m.walecka@lim8.pl
e-mail: scena@artkombinat.pl

Dagmara Kapitułka - Wojdak
+48 512 355 868
e-mail: d.wojdak@lim8.pl
PROMOCJA, MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Joanna Stankowska
+48 601 050 209
e-mail: promocja@artkombinat.pl