pl
Luty 2024
ARTKOMBINAT 9 luty 2024
DALIDA | 9 LUTEGO 2024 | G. 19:00
- BILETY 85 ZŁ - 

Wraz z Agnieszką Greinert zapraszamy Państwa w muzyczną podróż do świata pieśni Dalidy. "Ku Słońcu" to koncert piosenek artystki - bardziej i mniej znanych - we współczesnych brzmieniach Pawła Jabłońskiego i Marcina Jagiełły, z nowymi przekładami piosenek autorstwa Andrzeja Maculewicza i Agnieszki Greinert. 
Jolanda Cristina Giliotti, włoszka urodzona w Kairze. Karierę wokalną jako Dalida rozpoczęła w Paryżu, z którym związana była do końca swoich dni. Zostawiła po sobie 500 piosenek. Śpiewała w 8 językach - francuskim, włoskim, angielskim, hiszpańskim, flamandzkim, niemieckim, hebrajskim i arabskim. Zawsze aktualna i otwarta na nowe muzyczne trendy. Jako pierwsza, piosenką „J’attendrai” z 1976, wylansowała we Francji styl disco. W Polsce najbardziej znanym jej utworem jest zaśpiewany z Alainem Delonem "Paroles, paroles". Uwielbiana i doceniana - 70 złotych płyt na całym świecie. Oscar za Światowy Sukces Piosenkarski. Szlagiery takie jak „Gigi l’amoroso”, „Il venait d’avoir dix-huit ans”, nie schodziły z pierwszych miejsc na listach 12-tu różnych krajach. Czarowała niepowtarzalną barwą swojego głosu. Zadziwiała kreatywnością i pracowitością. To wielobarwne Osobowe muzyczne piękno zatrzymało Agnieszkę Greinert na dłużej. Historia życia - sukces zawodowy Dalidy, pomieszany z tragediami w życiu osobistym na tyle ją poruszyła, że zaczęła głębiej wczytywać się w teksty piosenek, słuchać wywiadów z artystką. To stało się jej inspiracją i drogowskazem w wyborze utworów. Tak oto narodziła się Dalida Agnieszki Greinert. 

Agnieszka Greinert - wokal 
Marcin Jagiełło - klawisze 
Piotrek Wieczorek - gitara 
Tomasz Cyranowicz - kontrabas 


Agnieszka Greinert - aktorka, pedagog, wokalistka. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec oraz II stopnia w klasie śpiewu. Dyplomowana aktorka Wydziału Aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi (1995). Pięciokrotna laureatka PPA we Wrocławiu (wyróżnienie od prof. Bardiniego 1994). Nagrodzona również: - I nagrodą na Festiwalu Piosenek Francuskich w Lubinie (1996) - I nagrodą na Festiwalu Piosenek A. Osieckiej w Warszawie (1999) - wyróżniona na Festiwalu Sztuki i Estrady w Warszawie (2004) Pracowała w Teatrze Nowym, Arlekin i Teatrze Muzycznym w Łodzi. Współpracowała także z Teatrem w Radomiu, jak i Muzycznym Teatrem w Gliwicach. Od 1996 wykładowca w łódzkiej Szkole Filmowej w przedmiocie Piosenka, od roku 2014 w stopniu doktora habilitowanego. Ma na swoim koncie również wyreżyserowanie muzycznego spektaklu dyplomowego wg swojego scenariusza „Longplay” 2009. Z pasją zgłębia wciąż piękno i siłę przekazu dźwięku, doskonaląc swój warsztat wokalny, by tym doświadczeniem móc dzielić się w pracy pedagogicznej, zarówno uczelnianej, jak i na warsztatach pracy z głosem.

Marcin Jagiełło - pianista, klawiszowiec, muzyk sesyjny i producent. Porusza się na co dzień w wielu stylistykach - nieobca jest mu muzyka klasyczna, jazzowa, czy współczesne, popowe brzmienia. Jako członek niewielkich, kameralnych składów aż do wielkich orkiestr występował u boku takich artystów jak Kuba Badach, Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Łukasz L.U.C. Rostkowski, Piotr Rogucki czy Anna Karwan. Brał również udział w nagraniach wielu albumów muzycznych, zarówno w charakterze pianisty jak i producenta. Obecnie współtworzy zespół Rezerwat, Rebel Babel Ensamble i Planety, akompaniuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej (PWSFTviT) w Łodzi oraz regularnie występuje jako muzyk sesyjny. 

Piotr Wieczorek - gitara gitarzysta, wokalista. Ukończył gitarę klasyczną w Szkole Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Współtworzył zespół Redrum, Stargazer, Premiera. Współpracował m.in. z projektem Queen Symfonicznie, Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Powszechnym w Łodzi. Na co dzień jest etatowym artystą chóru Filharmonii Łódzkiej. Udziela się także w chórze kameralnym Vivid Singers. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi o specjalności - gitara elektryczna w klasie Marka Kądzieli oraz Rafała Sarneckiego. W wolnych chwila czyta książki, amatorsko gra w tenisa stołowego, usiłuje odżywiać się bezmięsnie. 

Tomasz Cyran Cyranowicz - kontrabas kontrabasista, gitarzysta basowy, realizator dźwięku, od lat czynny muzyk współpracujący w przeszłości z wieloma artystami muzyki rozrywkowej. Można tutaj wymienić takie nazwiska jak Krystyna Prońko, Bartek Grzanek, Justyna Majkowska, Piotr Cajdler, Andrzej Wawrzyniak, zespoły Jazzowy Chór Wytwórni, Tosteer, Jemmaja, Hammond band Pawła Serafińskiego, Planety, 11stringduo, Aktorzy. Lech Dyblik czy z młodego pokolenia Joanna Aleksandrowicz. W swojej pracy kładzie szczególny nacisk na profesjonalizm oraz miłą atmosferę. Projekty z jakimi współpracuje dobiera tak by poza dobrą muzyką również posiadały wartościowy przekaz oraz wciągającą publiczność oprawę.
LISTA WYDARZEŃ:

ARCHIWUM WYDARZEŃ:
Lipiec 2023
Październik 2021
Październik 2020
Więcej

NASZE WYDARZENIA

Sierpień 2024 ARTKOMBINAT 23 sierpień 2024

REWIA LIFE & DIAMONDS

Wrzesień 2024 ARTKOMBINAT 6 wrzesień 2024

MUSIC OF BUENA VISTA | Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos

Wrzesień 2024 ARTKOMBINAT 22 wrzesień 2024

MISTRZ I MAŁGORZATA 
 -Rockowy Teatr-

KONTAKT DO NAS 

OBSŁUGA WIDZA |REZERWACJE, INFORMACJA
 +48 737 186 020 
 bilety@artkombinat.pl 

 PROSIMY O KONTAKT OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 
 W GODZINACH 9:00-17:00

ARTKOMBINAT Scena Monopolis
ul. Kopcińskiego 62a
90-032 Łódź

KASA 
Czynna w poniedziałki i czwartki 
w godzinach 12:00-18:00

Zakup biletów stacjonarnie jest również możliwy na godzinę
 przed rozpoczęciem wydarzenia i w trakcie jego trwaniaIMPRESARIATY
Magdalena Kamińska
+48 510 252 801
e-mail: booking@artkombinat.pl

EVENTY KORPORACYJNE
Magdalena Walecka
+48 605 590 220
e-mail: m.walecka@lim8.pl
e-mail: scena@artkombinat.pl

Dagmara Kapitułka - Wojdak
+48 512 355 868
e-mail: d.wojdak@lim8.pl
PROMOCJA, MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Joanna Stankowska
+48 601 050 209
e-mail: promocja@artkombinat.pl