pl
Lipiec 2021
ARTKOMBINAT 23 lipiec 2021
BANDONEGRO |23 LIPCA 2021 | GODZINA 19:00 | BILETY: 95 ZŁ | W PRZEDSPRZEDAŻY: 80ZŁ

Bandonegro
to światowej klasy orkiestra tango. Polscy muzycy podbijają serca słuchaczy na całym świecie swoim nowym spojrzeniem na tango, łączącym tradycję i nowoczesność. Ich unikalne muzyczne pomysły, pasja i doskonałe wyczucie stylu sprawiły, że występują na największych festiwalach na świecie. Są uważani za najlepszy europejski zespół tango młodego pokolenia i wschodzące gwiazdy tego gatunku. Swoją przygodę rozpoczęli w wieku 15 lat wygrywając prestiżowy konkurs “Pif Castelfidardo” we Włoszech (kategoria Nuevo Tango), a po roku nagrali swój debiutancki album “Tango Nuevo by Astor Piazzolla”, który zaskoczył polskich krytyków muzycznych: 
“Co za muzykalność i dojrzałość, w tak młodym wieku”- Andrzej Chylewski (polski muzykolog, krytyk i publicysta muzyczny). W 2016 roku zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej, łącząc tango z elementami jazzu i rocka. Efektem tego były wspólne koncerty z udziałem Edyty Górniak, Andrzeja Piasecznego czy Maryli Rodowicz. W maju 2016 roku wzięli udział w ogólnopolskiej trasie koncertowej “Atmasfera Tour”, dając 16 halowych koncertów w całym kraju. W grudniu 2017 roku wydali swój drugi album “Tanchestron”, który sprawił, że zespół rozpoczął intensywną działalność koncertową w Europie. “W ciągu ostatniego roku czterej młodzi polscy dżentelmeni stali się jednym z najpopularniejszych zespołów występujących na najważniejszych milongach i festiwalach w całej Europie”- Magazyn Tangodanza (Niemcy) Występowali wielokrotnie podczas czołowych międzynarodowych festiwali tango w Polsce i za granicą m.in. w Argentynie, Niemczech, Holandii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Dani, Szwecji czy Norwegii. Współpracowali z wybitnymi gwiazdami tanga: Fernando Suárez Paz (Astor Piazzolla Quinteto), José Colángelo, Nelson Pino, Roberto Siri, Nito & Elba Garcia, Los Totis czy Maria Ines Bogado & Roberto Zuccarino. 
W styczniu i lutym 2019 roku, zespół odbył trasę koncertową w argentyńskim Buenos Aires. Muzycy wzbudzili ogromny aplauz publiczności występując w kultowych klubach oraz podczas prestiżowego festiwalu Argentina Tango Salon. Legendy tanga oraz rodowici argentyńczycy zgromadzeni w Salon Canning, La Virucie czy Bilongon nie mogli powstrzymać zachwytu nad brzmieniem zespołu: “Niespotykana energia i wyjątkowy dźwięk. Jest ich czterech, a brzmią jak 10 osobowa orkiestra!”- Nito Garcia (legendarny argentyński tancerz) Utwór Gallo Ciego w wykonaniu Bandonegro został zaprezentowany podczas finałów World Tango Dance Tournament – największej imprezy tango na świecie. W czerwcu 2019 roku ukazała się trzecia, autorska płyta zespołu zatytułowana „Hola Astor”, łącząca tango z elementami jazzu i rocka, która przez krytyków muzycznych została okrzyknięta rewolucją gatunku. “Bandonegro to nie tylko zespół, to zjawisko na polskiej scenie muzycznej”- Adam Baruch (JazzForum, PolishJazz) W październiku 2020 roku nakładem prestiżowego wydawnictwa DUX ukazała się czwarta płyta zespołu „Tangostoria”. "Wasza muzyka porusza serca. Jestem szczęśliwy, że mogłem Was usłyszeć!" Fernando Suarez Paz, legendarny skrzypek Astora Piazzolli "Nie sądziłem, że Polacy tak świetnie grają TANGO! Wielki Szacunek" José Colángelo, ostatni pianista orkiestry Anibala Troilo.

Skład zespołu:
Bandoneon/Akordeon – Michał Główka 
Skrzypce – Jakub Czechowicz 
Fortepian – Marek Dolecki 
Kontrabas – Marcin Antkowiakwww.artkombinat.pl

www.kupbilecik.pl


LISTA WYDARZEŃ:

ARCHIWUM WYDARZEŃ:
Lipiec 2023
Październik 2021
Październik 2020
Więcej

NASZE WYDARZENIA

Maj 2024 ARTKOMBINAT 26 maj 2024

MUSIC OF BUENA VISTA | Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos

Maj 2024 ARTKOMBINAT 28 maj 2024

PIOTR BUKARTYK | 40 LAT Z HAKIEM

Czerwiec 2024 ARTKOMBINAT 2 czerwiec 2024

TEATR BANIEK MYDLANYCH

KONTAKT DO NAS 

OBSŁUGA WIDZA |REZERWACJE, INFORMACJA
 +48 737 186 020 
 bilety@artkombinat.pl 

 PROSIMY O KONTAKT OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 
 W GODZINACH 9:00-17:00

ARTKOMBINAT Scena Monopolis
ul. Kopcińskiego 62a
90-032 Łódź

KASA 
Czynna w poniedziałki i czwartki 
w godzinach 12:00-18:00

Zakup biletów stacjonarnie jest również możliwy na godzinę
 przed rozpoczęciem wydarzenia i w trakcie jego trwaniaIMPRESARIATY
Magdalena Kamińska
+48 510 252 801
e-mail: booking@artkombinat.pl

EVENTY KORPORACYJNE
Magdalena Walecka
+48 605 590 220
e-mail: m.walecka@lim8.pl
e-mail: scena@artkombinat.pl

Dagmara Kapitułka - Wojdak
+48 512 355 868
e-mail: d.wojdak@lim8.pl
PROMOCJA, MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Joanna Stankowska
+48 601 050 209
e-mail: promocja@artkombinat.pl