pl
Marzec 2022
ARTKOMBINAT 17 marzec 2022

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA | 17 MARCA 2022 | GODZINA 18:00
- BILETY W CENIE 70 ZŁ -

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA to narodowe święto państwowe i religijne Irlandii, obchodzone 17 marca, w rocznicę śmierci (zm. w 461 roku n.e.) patrona mieszkańców „zielonej wyspy”. Atrybutami tego święta jest shamrock (zielona) koniczyna, a więc i kolor zielony, whiskey oraz taniec i śpiew. Zapraszamy na wyjątkowy dzień obchodów tego święta – widowisko muzyczno-taneczno-multimedialne - EACHTRA – CELTYCKA PODRÓŻ. 

EACHTRA. Spektakl multimedialny

EACHTRA jest spektaklem multimedialnym  składającym się z muzyki, tańca, animacji i narracji, to projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs, zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka. Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultury celtyckiej takich krain jak Irlandia, Walia, Szkocja i Bretania. Delikatne tańce w baletkach wraz z energetycznym stepem irlandzkim, scalone z animacjami, recytowanymi fragmentami literatury i przede wszystkim żywą muzyką, zabierają słuchaczy i widzów w podróż na Szmaragdową Wyspę oraz celtyckie okolice bliższe i dalsze. 

CZTERY ELEMENTY SPEKTAKLU

Widowisko realizowane jest w czterech płaszczyznach. MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne. TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella. OBRAZ – przezrocza z Irlandii autorstwa Krzysztofa Schramma – prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce oraz ze Szkocji Anny Grabowskiej – artystki fotografika mieszkającej w Szkocji; animowane przez Visua Jokeya i kolorysty filmowego Tomasza Frąszczaka. SŁOWO – proza i poezja szkocka, irlandzka i walijska, recytacje w językach celtyckich i w tłumaczeniach. 

WYKONAWCY

Jig Reel Maniacs – muzyka 
Tuatha & Ellorien – taniec 
Tomasz Frąszczak – multimedia 

Jig Reel Maniacs to trzydziestoletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music. Septet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae'owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch słowach: Celtic fusion. 
SKŁAD:
Michał Jankowski – gitara akustyczna; 
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny; 
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh; 
Dobrochna Surma – skrzypce; 
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje; 
Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne. 
Więcej o Jig Reel Maniacs TUTAJ 

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia. Formacja powstała z połączenia dwóch najstarszych wrocławskich zespołów tańca irlandzkiego i funkcjonuje od 17 lat, a z Jigowo Reelowymii Maniakami współpracuje od lat 14. Choreografie Ellorien tworzone były na początku pod wpływem Sarah'y Clark, solistki spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. Z kolei zespół Tuatha szkolił Kevin McCormack, tancerz widowiska Riverdance. Obecnie tancerze Tuatha & Ellorien współtworzą autorskie choreografie o niepowtarzalnym stylu. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim. Więcej o Tuatha & Ellorien TUTAJ

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA | 17 MARCA 2022 | GODZINA 18:00
- BILETY W CENIE  70 ZŁ -

CZAS 2 x 50 minut, przerwa 15 minut.

LISTA WYDARZEŃ:

ARCHIWUM WYDARZEŃ:
Lipiec 2023
Październik 2021
Październik 2020
Więcej

NASZE WYDARZENIA

Maj 2024 ARTKOMBINAT 26 maj 2024

MUSIC OF BUENA VISTA | Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos

Maj 2024 ARTKOMBINAT 28 maj 2024

PIOTR BUKARTYK | 40 LAT Z HAKIEM

Czerwiec 2024 ARTKOMBINAT 2 czerwiec 2024

TEATR BANIEK MYDLANYCH

KONTAKT DO NAS 

OBSŁUGA WIDZA |REZERWACJE, INFORMACJA
 +48 737 186 020 
 bilety@artkombinat.pl 

 PROSIMY O KONTAKT OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 
 W GODZINACH 9:00-17:00

ARTKOMBINAT Scena Monopolis
ul. Kopcińskiego 62a
90-032 Łódź

KASA 
Czynna w poniedziałki i czwartki 
w godzinach 12:00-18:00

Zakup biletów stacjonarnie jest również możliwy na godzinę
 przed rozpoczęciem wydarzenia i w trakcie jego trwaniaIMPRESARIATY
Magdalena Kamińska
+48 510 252 801
e-mail: booking@artkombinat.pl

EVENTY KORPORACYJNE
Magdalena Walecka
+48 605 590 220
e-mail: m.walecka@lim8.pl
e-mail: scena@artkombinat.pl

Dagmara Kapitułka - Wojdak
+48 512 355 868
e-mail: d.wojdak@lim8.pl
PROMOCJA, MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Joanna Stankowska
+48 601 050 209
e-mail: promocja@artkombinat.pl